Шахот во 1929 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во шахот
Поврзани теми од периодот

1929 во шахот содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Родени[уреди | уреди извор]

Починале[уреди | уреди извор]