Шахот во 1939 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во шахот
Поврзани теми од периодот


Настани[уреди | уреди извор]

Родени[уреди | уреди извор]

Починале[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „List of players who remained in Argentina in 1939 (notes in Spanish)“. Архивирано од изворникот 2006-05-24. Посетено на 2006-05-24.
  2. http://www.geocities.com/SiliconValley/Lab/7378/history.txt

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

1939 низ таблите Архивирано на 4 јануари 2009 г.