Разговор:Шахот во 1929 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Шах Оваа статија е дел од ВикиПроектот Шах, кој има за цел да креира детален шаховски водич на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

Започнете разговор за Шахот во 1929 година

Започни разговор