Шаблон:Country data Србија и Црна Гора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Србија и Црна Гора е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Serbia and Montenegro.svg

Стандардни параметри

Параметар Вредност Значење
alias Србија и Црна Гора Наслов на главата статија (Србија и Црна Гора)
flag alias Flag of Serbia and Montenegro.svg Назив на сликата (File:Flag of Serbia and Montenegro.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

Ознака Знаме (40п) Назив на сликата
naval Naval Ensign of Serbia and Montenegro.svg Naval Ensign of Serbia and Montenegro.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас {{знаме|алијас}} извод {{државнознаме|алијас}} извод
СЦГ (преглед)  Србија и Црна Гора  Србија и Црна Гора

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: