Предлошка:Country data Србија и Црна Гора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Србија и Црна Гора е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Србија и Црна Гора Наслов на главата статија (Србија и Црна Гора)
flag alias Flag of Serbia and Montenegro; Flag of Yugoslavia (1992–2003).svg Назив на сликата (File:Flag of Serbia and Montenegro; Flag of Yugoslavia (1992–2003).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Serbia and Montenegro.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
СЦГ (преглед) Србија и Црна Гора Србија и Црна Гора

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: