Предлошка:Country data СР Југославија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data СР Југославија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Serbia and Montenegro (1992–2006).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сојузна Република Југославија Наслов на главата статија (Сојузна Република Југославија)
shortname alias Југославија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of FR Yugoslavia.svg Назив на сликата (File:Flag of FR Yugoslavia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: