Шаблон:Родителска категорија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Родителска категорија/doc [уреди]

Користење[уреди извор]

Означувајте ги родителските категории со {{Родителска категорија}} за да ги известите уредниците дека таа треба да остане релативно празна. Категориите ќе бидат додадени во пратечката категорија Категорија:Родителски категории.

Други шаблони за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување