Предлошка:Родителска категорија/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за предложна документација за {{Родителска категорија}}.
Не е наменета да се гледа непосредно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

Користење[уреди извор]

Означувајте ги родителските категории со {{Родителска категорија/doc}} за да ги известите уредниците дека таа треба да остане релативно празна. Категориите ќе бидат додадени во пратечката категорија Категорија:Родителски категории.

Други предлошки за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување