Предлошка:Родителска категорија за Википедија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Користење[уреди извор]

Означувајте ги Википедиините родителски категории со {{Родителска категорија за Википедија}} за да ги информирате уредниците дека тие треба да останат релативно празни.

Оваа предлошка треба да се става најгоре во категориите коишто се наменети за одржување или за административни потребни, но не се дел од самата енциклопедија, како на пример Категорија:Википедија:Администрација.

Видете уште:

Други предлошки за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување