Предлошка:КатРаспределба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:КатРаспределба/doc [уреди]

Поставувањето на {{КатРаспределба}} на одредена категорија ја додава истата во Категорија:Категории за распределување.

Користење[уреди извор]

Поставувајте ја оваа предлошка на категории што се полни со страници коишто би требало да бидат во соодветна поткатегорија.

Други предлошки за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување