Чед Мајкл Мари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чед Мајкл Мари
Мари во 2007 на премиерата на Пиратите од Карибите: На крајот од светот
Роден(а)Чед Мајкл Мари
Chad Michael Murray
Други имињаЧед Мари
Активен1999 - сѐ уште
СопружникСофија Баш (2005 - 2006)

Чед Мајкл Мари (англиски: Chad Michael Murray) (роден 24 август 1981) е американски глумец и поранешен модел. Чед е најпознат по својата улога на Лукас Скот во телевизиската серија на The CW, Три Хил.


Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

еn:Chad Michael Murray