Чалгија саунд систем

Од Википедија — слободната енциклопедија

Чалгија саунд систем - македонска музичка група која изведува етно-музика.

Состав[уреди | уреди извор]

Групата ја сочинуваат:[1]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Групата ги има објавено следниве изданија:

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Чалгија саунд систем, PFCD 0110 ZAMP, 2010.
  2. Чалгија саунд систем, PFCD 0110, 2010.
  3. Чалгија саунд систем, Тихувај, PFCD 0119, 2019.