Прејди на содржината

Црква „Св. Ѓорѓи“ - Покрајчево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Св. Ѓорѓи
македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Архијерејско намесништво Радовишко
Парохија Подарешка
Местоположба

Карта

Место Покрајчево
Општина Радовиш
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Ѓорѓи
Архитектонски опис

Црква „Св. Ѓорѓи“ — црква која се наоѓа во Покрајчево, Општина Радовиш.

Галерија

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]