Фулда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локација на Фулда.
Фулда.

Фулда (на германски: Fulda) — град во германската сојузна држава Хесен. Населението брои 63.886 жители.

Поврзано[уреди | уреди извор]