Фреди Перлман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фреди Перлман (англиски: Fredy Perlman, 20 август 1934 - 26 јули 1985) бил чехословачки теоретичар, писател, издавач, музичар, активист и еден од најзначајните модерни критичари на цивилизацијата и капитализмот.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]