Фабјен Лефевр

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лефевр во 2005 г.

Фабјен Лефевр (француски: Fabien Lefèvre; р. 18 јуни 1982 во Орлеан, Франција) — француски кајакар кој се натпреваруваше на Летните олимписки игри во 2008 и го освои второто место. Лефевр исто така се натпреваруваше и на Летните олимписки игри во 2004 на кои го освои второто место во дисциплината кајак К-1.

Наводи[уреди | уреди извор]