Ушомир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ушомир
Ушомир
Влез
Влез
Влез
Местоположба
Координати

50°51′38″N, 28°28′03″E

Општи податоци
Име
- изворно
Ушомир
  Ушомир
Управа
Земја  Украина
Број на општини Житомирска област, Коростењски реон
Географија
Површина 2,979 км²
Население
Население 1323

Ушомир (украински: Ушомир) е село во Украина, Коростењски реон, Житомирска област.

Галерија[уреди | уреди извор]