Универзитет Биобио

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Универзитетот Биобио (шпански: Universidad del Bío-Bío - УББ) е универзитет се наоѓа во Консепсион, Чиле.

Историја[уреди | уреди извор]

Универзитетот Биобио е основана на 1947 година, благодарение на Сојузот на некои институти во зоната.

Видете исто[уреди | уреди извор]

Надворешни-врски[уреди | уреди извор]