Трој (Мичиген)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Локација на Трој во Мичиген

Трој (англиски: Troy) е град вo американската држава Мичиген. Овој град според статистиките во 2006 година, има 81 118 жители.