Вестланд (Мичиген)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Вестланд, Мичиген)
Прејди на: содржини, барај
Локација на Вестланд во Мичиген

Вестланд (англиски: Westland) е град вo Вејн Округ во американската држава Мичиген. Овој град според статистиките во 2006 година, има 84 504 жители.