Топли години

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Топли години“ (српскохрватски: Топле године) — југословенски филм од 1966 година, во режија на Драгослав Лазиќ. Главните улоги ги играат: Беким Фехмиу, Ана Матиќ, Душица Жегарац, Столе Аранѓеловиќ и Стево Жигон.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Двајца млади не можат да се снајдат во големиот град. Тој е дојден од село за да работи во железарницата, а таа е вработена во работничкиот ресторан. Животот им се менува откако ќе се запознаат и ќе се засакаат.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]