Том Холанд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Том Холанд
Tom Holland
Холанд (2018)
Роден(а)Томас Стенли Холанд (Thomas Stanley Holland)
Занимањеглумец
Активен2008–денес

Томас Стенли Холанд (англиски: Thomas Stanley Holland), или попознат само како Том Холанд, — британски глумец. Неговите признанија вклучуваат Филмска награда на Британската академија и три Сатурн награди.[1][2][3][4]

Филмографија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]