Томохиро Мацунага

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за Flag of Japan.svg Јапонија
Машко борење во слободен стил
Олимписки игри
Сребро 2008 Пекинг

Томохиро Мацунага (роден на 27 јуни 1980 во Шизука) е јапонски борач во слободен стил. Тој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 55kg.