Тацухико Кубо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тацухико Кубо
Лични податоци
Роден на 18 јуни 1976.(1976-06-18)(47 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–2002 Sanfrecce Hiroshima
2003–2006 Yokohama F. Marinos
2007 Yokohama FC
2008–2009 Sanfrecce Hiroshima
2010–2011 Zweigen Kanazawa
Репрезентација
1998–2006 Јапонија Јапонија 32 (11)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Тацухико Кубо (роден 18 јуни 1976) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1998 1 0
1999 1 0
2000 5 0
2001 2 0
2002 5 0
2003 3 2
2004 9 6
2005 0 0
2006 6 3
Вкупно 32 11

Надворешни врски[уреди | уреди извор]