Тарнобжег

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Тарнобжег (полски: Tarnobrzeg) е град і градски повјат во cупкарпатско војводство, Полска. Има површина од 85,6 km² и 48.049 (2014) жители.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]