Тарас Данко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Украина
Машко борење во слободен стил
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг слободен стил до84kg

Тарас Данко (роден на 3 јули 1980) е украински борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината слободен стил до 84 кг.

Наводи[уреди | уреди извор]