Прејди на содржината

Такуја Такаги

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такуја Такаги
Лични податоци
Роден на 12 ноември 1967(1967-11-12)(56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1990–1991 Fujita Industries
1991–1997 Sanfrecce Hiroshima
1998–1999 Verdy Kawasaki
2000 Consadole Sapporo
Репрезентација
1992–1997 Јапонија Јапонија 44 (27)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Такуја Такаги (роден 12 ноември 1967) — јапонски фудбалер.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1992 11 5
1993 13 7
1994 5 2
1995 0 0
1996 10 6
1997 5 7
Вкупно 44 27

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]