Прејди на содржината

Таданари Ли

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Таданари Ли
Лични податоци
Роден на 19 декември 1985(1985-12-19)(38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Urawa Reds
Број 20
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004 FC Tokyo
2005–2009 Kashiwa Reysol
2009–2011 Sanfrecce Hiroshima
2012–2013 Саутхемптон
2013FC Tokyo
2014– Urawa Reds
Репрезентација
2011–2012 Јапонија Јапонија 11 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Таданари Ли (роден 19 декември 1985) — јапонски фудбалер.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2011 10 2
2012 1 0
Вкупно 11 2

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]