Стефан Книр

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стефан Книр
Stefan Kneer.jpg
Лични податоци
Роден(а) 18 декември 1985 (1985-12-18) (34 г.)
Бул (Баден), Германија
Националност Германец
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001940000001,94 м
Тежина 98 kilograms (216 lb)
Позиција лев бек
Број 4

Стефан Книр (роден на 19 декември 1985) е германски ракометар во Рајн-Некар Ловен и германската репрезентација.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "Profile". eurohandball.com. Посетено на 22 September 2014.