Разлика помеѓу преработките на „Саед Џалили“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:saeed_jalili.jpg|thumb|десно|200п|Саед Џалили]]
'''Саед Џалили''' ([[фарси]] -سعید جلیلی) е роден во [[1956]] во [[Мешхед]], [[Иран]]. Тој е ирански [[државник]] и [[секратар]] на [[Виш совет за национална безбедност на Иран|Вишиот совет за национална безбедност]] на [[Иран]] од [[20 октомври]] [[2007]]. пред тоа секретар беше [[Али Лариџани]].
941.847

уредувања

Прегледник