Разлика помеѓу преработките на „Годишно време“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{otheruses}}
<table width="25%" border="0" bordercolor="white" cellspacing="0" cellpadding="5" align="right">
<tr bgcolor="#000000"><td align="center"><font color="white"><b>Годишни времиња</b></font></td></tr>
<tr bgcolor="#66ff33"><td align="center">[[Пролет]]</td></tr>
<tr bgcolor="#ffff00"><td align="center">[[Лето]]</td></tr>
<tr bgcolor="#ffcc33"><td align="center">[[Есен]]</td></tr>
<tr bgcolor="#cccccc"><td align="center">[[Зима]]</td></tr>
</table>
 
'''Годишното време''' е еден од најважните периоди во годината, најчесто базирано на годишните климатски промени.

Прегледник