Разлика помеѓу преработките на „Саса (растение)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
→‎Видови: Правописна исправка, replaced: розев → розов
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Анемона на Саса (растение) презапишувајќи врз пренасочување)
с (→‎Видови: Правописна исправка, replaced: розев → розов)
 
| ''A.multifida'' || 15 cm до 30 cm || црвена, бела, жолта || јуни
|-
| ''A.narcissiflora'' || 30 cm || жуткасто бело, розеворозово || од мај до јуни
|-
| ''A.nemorosa'' || 15 cm || бела || пролет

Прегледник