Разлика помеѓу преработките на „EMedicine“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
→‎Користење помеѓу специјалистите: Јазична исправка, replaced: веб страницата → мрежното место
с (→‎Користење помеѓу специјалистите: Јазична исправка, replaced: веб страници → мрежни места)
с (→‎Користење помеѓу специјалистите: Јазична исправка, replaced: веб страницата → мрежното место)
Студијата од 2007 година покажа дека 12% од резидентите на радиологија ја користеле eMedicine како прв извор за истражување на Интернет.
 
Студија од 2005 година рангирала 114 мрежни места оценети како втор највисок извор на информации на интернет за педијатриска невро-онкологија, по вебмрежното страницатаместо на Националниот институт за рак.
 
Студијата од 2002 година ја опиша покриеноста на страницата со дерматологијата како "одлична и сеопфатна".

Прегледник