Прејди на содржината

Халачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: th:ภาษาคาลาซ Менува: fa:زبان خلجی
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: fa:زبان ترکی خلجی)
с (Бот Додава: th:ภาษาคาลาซ Менува: fa:زبان خلجی)
[[de:Chaladschische Sprache]]
[[en:Khalaj language]]
[[fa:زبان ترکی خلجی]]
[[ko:칼라지어]]
[[ru:Халаджский язык]]
[[th:ภาษาคาลาซ]]
[[tr:Halaçça]]
21.521

уредување