Даинис Криштопанс: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 0 год. → 0 г.
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 0 год. → 0 г.)
'''Даинис Криштопанс''' (роден на 27 септември, 1990 год г.) е [[Латвија|латвиски]] ракометен репрезентативец кој настапува за [[РК Вардар]]. Тој е еден од највисоките ракометари во светот, со висина од 215 см и тежина 135 кг.

Прегледник