Разлика помеѓу преработките на „Ладога“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: градче → гратче (3) using AWB
с (Bot: Migrating 11 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q544194 (translate me))
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: градче → гратче (3) using AWB)
 
 
* [[Ладога (езеро)]], најголемото езеро во Европа
 
* [[Нова Ладога]], град во Ленинградската Областо во Русија
 
* [[Стара Ладога]], историски град во Русија, сега село
* [[Ладога, ИндијанаКалифорнија]], градчегратче во САД
 
* [[Ладога, КалифорнијаИндијана]], градчегратче во САД
* [[Ладога, Мичиген]], градчегратче во САД
 
* [[Ладога, Индијана]], градче во САД
 
* [[Ладога, Мичиген]], градче во САД
 
{{geodis}}

Прегледник