Разлика помеѓу преработките на „Чучулигово“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 230 бајти ,  пред 1 година
;Починати
* [[Георги Хазнатарски]] (Гогата Хазнатарски) (1877 -1941), македонски револуционер, војвода на ВМРО
* [[КръстьоКрсто Хаџииванов]] (1929-1952), бугарски поет
* [[Лазар Кунгалов]] (1884 -1970), македонски револуционер, војвода на ВМРО
* [[Тома Радовски]] (1862 -1957), македонски револуционер, војвода на ВМРО
'''Поврзани'''
* Емилија Божинова (1970), попфолк пејачка
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Населени места во Општина Петрич}}
 
[[Категорија:Општина Петрич]]
[[Категорија:Села во Пиринска Македонија]]

Прегледник