Прејди на содржината

Зоолошка градина: Разлика помеѓу преработките

Одземени 15 бајти ,  пред 3 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
* „Во зоолошката градина“ - расказ на македонската писателка [[Оливера Николова]].<ref>Оливера Николова, ''Приказни за Зоки Поки'', Скопје: Култура, Наша книга, Мисла, Македонска книга, Детска радост, 1980, стр. 15-16.</ref>
* „Во зоолошката градина“ (''At the Zoo'') - песна на американското [[Поп-музика|поп]]-[[Рок-музика|рок]] дуо [[Сајмон и Гарфанкел]] (''Simon & Garfunkel'') од 1968 година.<ref>[https://www.discogs.com/Simon-Garfunkel-Bookends/master/27757 Discogs, Simon & Garfunkel ‎– Bookends (пристапено на 24.9.2018)]</ref>
* „Зоолошка станица“ (''Zoo Station'') - песна на ирската [[Рок-музика|рок]] група „[[Ју Ту|У2]]“ (''Simon & GarfunkelU2'') од 1991 година.<ref>[https://www.discogs.com/U2-Achtung-Baby/release/621105 Discogs, U2 ‎– Achtung Baby (пристапено на 30.6.2019)]</ref>
 
== Белешки ==