Белоруска православна црква: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
Нема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* [http://www.church.by/ Официјална страница]
{{Европа по тема|Православие во}}
 
[[Категорија:ХристијанствоПравославие во Белорусија| ]]
[[Категорија:Православни цркви]]
[[Категорија:Руска православна црква]]

Прегледник