Разлика помеѓу преработките на „Облавце“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 687 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3133709 (translate me))
| име=Облавце
| општина=[[Општина Старо Нагоричане]]
| популација=124
| поштенски број=
| надморска височина=469
| географска широчина=42° 9' 25" сев. ш.
| географска должина=21° 54' 24" ист. д.
 
== Демографија ==
Според послениот Попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 124 жители. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
| '''Националност'''
| '''Вкупно'''
|-
| [[Македонци]]
| 123
|-
| [[Турци]]
| 0
|-
| [[Роми]]
| 0
|-
| [[Албанци]]
| 0
|-
| [[Власи]]
| 0
|-
| [[Срби]]
| 1
|-
| [[Бошњаци]]
| 0
|-
| Други
| 0
|-
|}
== Општествени институции ==
 
709

уредувања

Прегледник