Хитрино: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 1.192 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Хитрино''' е село во североисточниот дел на Бугарија во Шуменска област. Тоа е...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Infobox settlement <!--more fields are available for this Infobox--See Template:Infobox Settlement-->
|official_name = Хитрино
|native_name=Хитрино|
|coordinates_region = BG
|subdivision_type = [[Земја]]
|subdivision_name = {{BUL}}
|subdivision_type1 = [[Области во Бугарија|Област]]<br>
|timezone=[[Eastern European Time|EET]]
|utc_offset=+2
|timezone_DST=[[Eastern European Summer Time|EEST]]
|utc_offset_DST=+3
|map_caption = Location of Hitrino|
|pushpin_map =Bulgaria <!-- the name of a location map as per http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Location_map -->
|pushpin_label_position = right
|pushpin_map_caption =Местоположба на Хитрино
|pushpin_mapsize =
|leader_title =Градоначалник
|postal_code_type = Поштенски код
|
|
subdivision_name1=Шумен|
|
population_total=836|population_footnotes=<sup>[http://grao.bg/tna/tab02.txt]</sup> |
population_as_of=2008|
elevation_m=273|
postal_code=9780|
area_code=05341|
latd=43.4260|
longd=26.9174|
latNS=N|
longEW=E|leader_name=Нуридин Исмаил |
}}
'''Хитрино''' е село во североисточниот дел на [[Бугарија]] во [[Шуменска област]]. Тоа е административен центар на истоимената [[општина Хитрино]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Бугарија-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Села во Република Бугарија]]
[[Категорија:Населени места во Област Шумен]]

Прегледник