Разлика помеѓу преработките на „Тројански коњ“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (Отстрането уредувањето на 93.137.180.56 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
[[Податотека:TheprocessionofthetrojanhorseintroybygiovannidomenicotiepoloThe Procession of the Trojan Horse in Troy by Giovanni Domenico Tiepolo.jpg|thumb|right|300px|Тројанскиот коњ]]
'''Тројанскиот коњ''' претставува дел од митот за [[Тројанска војна|Тројанската војна]].
 

Прегледник