Кнежевство Србија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|
|title_leader = [[List of Serbian monarchs#Principality of Serbia (1817-1882)|Prince]]
|leader1 = [[MilošМилош Obrenović I, Prince of Serbia|Miloš ObrenovićОбреновиќ I]] (firstпрв)
|year_leader1 = 1817–39
|leader2 = [[MilanМилан I of SerbiaОбреновиќ|MilanМилан ObrenovićОбреновиќ IV]] (lastпоследен)
|year_leader2 = 1868–82
|

Прегледник