Разлика помеѓу преработките на „Комплексен број“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 17 бајти ,  пред 6 години
с
Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured
с (Bot: Migrating 96 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11567 (translate me))
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
[[Категорија:Комплексна анализа|Броеви]]
[[Категорија:Елементарна математика]]
 
{{Link FA|lmo}}
15.694

уредувања

Прегледник