СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
== Познати личности кои учеле во ова училиште ==
* [[Ирена Ветерова]] - светски позната балерина
* [[Ламбе Алабаковски]] - пејач
* [[Викторија Лоба]] - пејачка
 
== Познати личности кои предавале во ова училиште ==
Анонимен корисник

Прегледник