Легал де Кермур: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 464 бајти ,  пред 9 години
с
Bot: Migrating 16 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q371375 (translate me)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува uk:Леґаль де Кермюр)
с (Bot: Migrating 16 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q371375 (translate me))
 
 
[[Категорија:Француски шахисти]]
 
[[br:Legall de Kermeur]]
[[ca:Kermur de Legal]]
[[cs:Legall de Kermeur]]
[[de:François Antoine de Legall]]
[[en:Legall de Kermeur]]
[[es:Kermur Sire de Légal]]
[[eo:Legall de Kermeur]]
[[fr:Kermur de Legal]]
[[it:Legall de Kermeur]]
[[he:לגל דה קרמר]]
[[mr:लेगाल दे केर्मर]]
[[pl:Legall de Kermeur]]
[[pt:Legall de Kermeur]]
[[ro:Legall de Kermeur]]
[[ru:Легаль де Кермюр]]
[[uk:Леґаль де Кермюр]]

Прегледник