Разлика помеѓу преработките на „Ајше Сенијепервер султан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox person |name = Ајше Сенијепервер султан | image = Apartments Valide Sultan Topkapi March 2008pano.jpg | i...)
 
|parents =
}}
 
Ајше Сенијепервер султан ([[1761]] - {{починал на|17|декември|1828}}) била сопруга на османлискиот султан [[Абдул Хамид I]] и Валиде султан на нејзиниот син [[Мустафа IV]].
 
== Наводи ==

Прегледник