Разлика помеѓу преработките на „Втора заливска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2+) (Робот: Додава lv:Karš Irākā
с (r2.5.2) (Робот: Додава el, fa, hr, hu, ja, ko, ms, sk, tr; менува is, no)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава lv:Karš Irākā)
[[he:מלחמת עיראק]]
[[la:Bellum Iracense Alterum]]
[[lv:Karš Irākā]]
[[lb:Irakkrich]]
[[lt:Irako karas]]
43.100

уредувања

Прегледник