Плајсе: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2.560 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: {{Infobox river | name = Плајсе</br>Pleiße | image_name = Pleiße bei Großdeuben (Blickrichtung Norden).jpg | image_alt ...
(Создадена страница со: {{Infobox river | name = Плајсе</br>Pleiße | image_name = Pleiße bei Großdeuben (Blickrichtung Norden).jpg | image_alt ...)
(нема разлика)

Прегледник