Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 56 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
::''Оваа статија се однесува на оперативниот систем ГНУ/Линукс. За јадрото Линукс, видете [[Линукс (јадро)]].''
 
{{Никулец од областа на информатиката}}
 
[[Податотека:Tux.svg|thumb|150px|[[Такс]], маскотата на Линукс]]
[[Податотека:Ubuntu_9.04_Jaunty_Jackalope.png|220px|thumb|right|[[ubuntu]]]]

Прегледник